Skocz do zawartości

Atik Titan i zasilacz komputerowy


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Takie szybkie pytanie (zanim coś podłącze i spale). Kamerka jest niestety bez zasilacza i wymaga 550mA przy 12V DC. Tak sie zastanawiałem , czy mogę podłączyć ją bezpośrednio do komputerowego zasilacza . Plus i minus z wtyczki od np karty graficznej i podpiąć ją do kamery. ?

bequiet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to faktycznie 12 V to nic się nie powinno zdarzyć. Oczywiście ja bym sprawdził kilka razy biegunowość i napięcie- tak dla pewności. Wydajność prądowa wg tej tabliczki znamionowej jest wystarczająca. Typowy wtyk 5.5x2.1 mm i jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślę , że zasilacz bez problemu da rade , przecież ma na 12V , 20A (a kamera pobiera ułamek tego 0,55A) - W astrokompie mam tylko grafikę zintegrowaną z procesorem , zasilacz nie jest w ogóle obciążony na lini 12V.

 

A teraz patrząc na zdjęcie , gdzie podłączyć plus a gdzie masę - na zewnętrzną stronę wtyku czy do środka.

Pomogłaby znajomość wtyczki samochodowej , gdzie jest masa a gdzie + .

Jest jeszcze jedna opcja - może zostawić kabelek jak jest, nie przecinać go, tylko dolutować do tej wtyczki samochodowej inny kabel łączący ją z zasilaczem . W ten sposób zostanie również bezpiecznik, w razie jakiś komplikacji?

 

 

P.S. Ok doszukałem Bolec to plus ... Teraz czy zostawiać ten bezpiecznik czy ciąć kabelek ???

P1040738.JPG

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć, do czego ci potrzebna wtyczka samochodowa?

 

Można ,dostałem tylko ten kabelek z kamerką. Chciałem wykorzystać już dostarczony wtyk zasilania do kamery, zamiast kupować kolejny zasilacz i umieszczać go w walizce.

 

Po skontaktowaniu się z osobą kompetentną w sprawach elektronicznych - informuje osoby zainteresowane takim rozwiązaniem ,że można podłączyć kamerkę bezpośrednio do zasilacza , a jeszcze lepiej jak się to zrobi właśnie przez ten bezpiecznik. Podłączamy do bolca plus 12V a na masę czarny - bezpiecznik będzie służył jako zabezpieczenie w razie wariacji zasilacza i wszystko powinno wyśmienicie działać

 

Temat uważam za zamknięty i mam nadzieje że się komuś przyda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.