Skocz do zawartości

Kamera QHY9 mono


Tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam kamerę QHY9 mono 16-bit z matrycą CCD Kodak KAF-8300, taką jak w poniższym linku:
https://www.astroshop.pl/aparaty-do-astrofotografii/alccd-qhy-aparat-fotograficzny-9-mono/p,54541

Stan kamery oceniam na bardzo dobry. Nigdy nie miałem z nią problemów. Przez ostatnie dwa lata służyła mi do obserwacji tranzytów planet pozasłonecznych, dlatego nie posiadam wielu zdjęć wykonanych za jej pomocą. Poprzednim właścicielem tego egzemplarza był Tayson, który wykonywał nią piękne fotografie nieba.

Sterownik kamery QHY9 udostępnia możliwość regulacji parametrów Gain i Offset - tak jak w kamerach CMOS.
 

Do kamery dołączam dedykowany zasilacz. Oferta nie obejmuje koła filtrowego.

 

Kamera schładza się bez problemu do -20 stopni Celsjusza nawet w ciepłe letnie noce.

 

Osobom zainteresowanym mogę udostępnić aktualne darki wykonane sprzedawaną kamerą. Dodatkowo oferuję osobie, która zdecyduje się na zakup, pomoc przy pierwszych krokach z nową kamerą (instalacja, kalibracja, konfiguracja).

Cena: 3500 zł. 

 

Istnieje możliwość odbioru osobistego w Łodzi lub w Lublinie (ewentualnie gdzieś po drodze).

 

qhy9_1.jpg.46f9e31eab8407fde147dd57c138dbba.jpgqhy9_2.jpg.d5ec3d724759a0bd83e668ee618d1b8d.jpgqhy9_3.jpg.7e2083a322424836f8e611ccc3c01246.jpgqhy9_4.jpg.aba11d76f0bc8c65b4981cc55e1cd475.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bacHor napisał:

Niezłe cacko w dobrej cenie.

To ile ta kamera ma lat? 4? 6? 

Na co się przesiadasz? 

 

Miałem ją przez 2 lata. Wcześniej należała do Taysona i Antoniego. Dokładnego wieku kamery nie potrafię określić, ale jest w pełni sprawna i głodna fotonów. Poprzedni właściciele wykonali tą kamerą wiele pięknych zdjęć. Mnie posłużyła do zarejestrowania kilkudziesięciu tranzytów planet pozasłonecznych. 

 

Obecnie posiadam trzy monochromatyczne kamery CCD (QHY9, Atik 383L+ i Atik 314L+). Chciałbym spróbować również fotometrii kamerą CMOS, dlatego jedną z moich kamer (pod wieloma względami najlepszą z nich) zamierzam zamienić na model z taką właśnie matrycą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.