Polonez Analog :)

17 Mar 2010, 11:41

Witam wszystkich! Kiedyś na tvn Turbo zobaczyłem poloneza analoga i niewiem jak to powiedzieć ale się w nim "zakochałem" postanowiłem sam zbudować takiego ale (i tu pytania do was) jakiego poloneza najlepiej przerobić?? (Atu Plus 16.GSi ale mi go szkoda) i prosił bym was o wszelkie dane techniczne, wymiary wszystkich części no i skąd je wziąść :) proszę pomóżecie :)

Polonez Analog :)

Polonez Analog :)
Esperanz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: ok/ Częstochowy

17 Mar 2010, 20:31

Esperanz napisał(a):Witam wszystkich! Kiedyś na tvn Turbo zobaczyłem poloneza analoga i niewiem jak to powiedzieć ale się w nim "zakochałem" postanowiłem sam zbudować takiego ale (i tu pytania do was) jakiego poloneza najlepiej przerobić?? (Atu Plus 16.GSi ale mi go szkoda) i prosił bym was o wszelkie dane techniczne, wymiary wszystkich części no i skąd je wziąść :) proszę pomóżecie :)
witam kolege do przeróbki najlepiej kupić poloneza trucka w wersi roy 4 drzwi kabina jest prawie identyczna sam jestem w trakcie budowy takiego samochodu wykorzystalem roya najwiekszy kłopot to rama która jest trzystopniowa przednie zawieszenie jest z łady samary a tylne sztywny most na wachaczach i spręzynach srubowych skrzynia biegów z subaru leone mój wynalazek juz jezdzi ale trzeba jeszcze go dopracowac powodzenia życze
krzysiek349
krzysiek349
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: rzeszów

17 Mar 2010, 20:53

ta skrzynia z subaru napędza przednią i tylną oś?? i ile te rzeczy mogą kosztować?
Esperanz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: ok/ Częstochowy

17 Mar 2010, 21:52

skrzynia napedza przednią oś i jest dołanczany naped na tył koszt jaki ja poniosłem to około 7 tys skrzynia biegów, polonez trak rama około 1500 zawieszenie paka musiałem kupic chyba ze 8 poszyc drzwi i wiele innych żeczy przeróbek bo cos niewychodziło żmudna robota
krzysiek349
krzysiek349
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: rzeszów

18 Mar 2010, 09:26

kurcze i troche kosztowna :/
Esperanz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: ok/ Częstochowy

16 Gru 2010, 20:31

Witam Kolegów
Poszukuje pasjonatów takich przeróbek.
Sam chcę zrobić pickupa 4x4 i nie mogę znaleźć grona zapaleńców
Jeżeli ktoś zna jakieś stronki, zloty lub najlepiej ludzi z taką pasją, to bardzo proszę o podanie namiarów.
Przy okazji, czy ktoś miał doświadczenia związane z rejestracją pojazdów SAM
Lagunka2
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Opolskie, warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Seat Leon - kompaktowy hatchback do miasta
    Najniższym spalaniem może poszczycić się Seat Leon z 1,6-litrowym silnikiem Diesla o mocy 115 KM i pięciobiegową, manualną skrzynią biegów. W mieście wynosi ono 4,6–4,7 l/100 km, w trasie 3,8–4,0 l/100 ...

16 Gru 2010, 21:26

Lagunka2 napisał(a):Poszukuje pasjonatów takich przeróbek.

Pasjonatem tego tematu nie jestem ale nie mniej mogę Ci parę rzeczy w tym temacie podpowiedziec...
Lagunka2 napisał(a):Przy okazji, czy ktoś miał doświadczenia związane z rejestracją pojazdów SAM

Ja raczej osobiście nie ale na ten temat trochę czytałem.Jezeli interesuje Ciebie ten temat to zajrzyj na strony NORCOM FORUM.Mysle ze znajdziesz tam dla siebie trochę a moze nawet duzo informacji na ten temat...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

16 Wrz 2013, 10:01

Witam serdecznie. Również myślę o budowie repliki analoga. Mam wielką prośbę do kolegi krzysiek349- Czy ma Pan jeszcze ten samochód, czy mógłby mi Pan pomóc w zbudowaniu ramy?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
micha1985
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: polonez atu plus

17 Paź 2013, 07:25

witam.czytalem twoj post...od 25 czerwca zmienily sie przepisy co do rejestracji takich pojazdow typu - sam,skladak itp.nikt ci takiego pojazdu nie zarejestruje poniewaz zostaly zmieniona konstrukcja samochodu.tez mam z tym problem poniewaz zostalem z samochodem w trakcie je go robienia i zastanawiam sie co dalej? czy go konczyc ,czy dac sobie spokuj.w gre wchodza nie male pieniadze a patrzec na nie go jak stoi pod oknem to nie chce!! nie chce tez jezdzic nim po drogach bez waznego dowodu rejestracyjnego......z powazaniem dariusz piszczek
somebody67
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
Zdjęcia: 13
Miejscowość: ŻORY
Prawo jazdy: 0- 0-1986
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: FSO
Paliwo: Inne
Typ: Pickup
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

17 Paź 2013, 16:09

papier i tabliczki od poloneza i tylko zmiana w dowodzie o silniku,
rejestrujesz go jako tego poldolota co kupiłeś a nie nowe auto, najszybciej, najprościej, i choć troche zgodnie z prawem
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Sty 2014, 21:11

:yes: Witam.Również przypadkiem oglądałem w TVN Turbo Legendy PRL-u program z Polonezem Analog. Ustaliłem konstruktora tego samochodu i otrzymałem od Profesora Andrzeja Reński z Politechniki Warszawskiej rysunki techniczne, zdjęcia ramy samochodu i skrócony opis techniczny. Mój mail: [email widoczny po zalogowaniu] . Jak jesteście zainteresowani to proszę o kontakt bo nie mogę tego umieścić na forum. Pozdrawiam fanów Poloneza. Mam pytanie Chcę kupić Poloneza tylko nie wiem z jakim systemem wtrysku paliwa czy GLI czy GSI .Pozdrawiam
DOmiś
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 0- 0-1988
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,9TDI 101 kM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

03 Sty 2014, 22:33

Jak już kupować to GSI - ma wielopunktowy wtrysk i ciągnie lepiej niż GLI.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Sty 2014, 05:35

witam....z silnikiem rover, ma 100 k :idea: , trzeba pilnowac temperatury bo uszczelki siadaja...
somebody67
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
Zdjęcia: 13
Miejscowość: ŻORY
Prawo jazdy: 0- 0-1986
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: FSO
Paliwo: Inne
Typ: Pickup
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

04 Sty 2014, 09:57

bo to za mały silnik do tego auta,
były wersje 2.0 litrowe i to dopiero jeździło ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

04 Sty 2014, 11:26

pocieszny napisał(a):bo to za mały silnik do tego auta,
były wersje 2.0 litrowe i to dopiero jeździło ;)


Muszę Cię zmartwić jechało tak samo :D
Testowane co do centymetra :)
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10337
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe