Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Adela 16:04, 22 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Gosiek - masz rację. Jedno, czy drugie wstrętne z koniecznością zwalczania.
Pozdr.
____________________
Ela - Moja ostoja
izabela_magd... 19:44, 02 cze 2021

Dołączył: 08 lut 2021
Posty: 35
Proszę o rozpoznanie. W kilku doniczkach kupionych w szkółce biały nalot w różnych miejscach. W jednej z doniczek dodatkowo takie małe robaczki.

____________________
Iza ogród pod Krakowem
Gosiek33 06:18, 03 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
izabela_magdalena napisał(a)
Proszę o rozpoznanie. W kilku doniczkach kupionych w szkółce biały nalot w różnych miejscach. W jednej z doniczek dodatkowo takie małe robaczki.




to może być Wełnowiec korzeniowy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
izabela_magd... 10:04, 03 cze 2021

Dołączył: 08 lut 2021
Posty: 35
Gosiek33 napisał(a)



to może być Wełnowiec korzeniowy


Dzięki! A jak z tym walczyć?
Zrobiłam jeszcze powiększenie. W korzeniach roślin: sosny i świerka.
____________________
Iza ogród pod Krakowem
sylwia_slomc... 11:21, 03 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Wełnowce do zwalczenia są generalnie trudne i bez chemii niestety się nie obejdzie, a i tak nie wiadomo z jakim skutkiem, do ogrodu w tym stanie nie wysadzaj, chyba, że Jesteś w stanie wypłukać korzenie w całości. Jeszcze mi do głowy przyszło, że gdyby wstawić do wiadra z woda na dwa trzy dni to może by się potopiły....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
marco91 19:38, 03 cze 2021

Dołączył: 03 cze 2021
Posty: 2



Witam wszystkich,

W zeszłym sezonie miałem problem z moją winoroślą. Jest to chyba jakiś grzyb, który zajął praktycznie wszystkie liście i owoce. Na jesieni praktycznie wszystkie zostały usunięte. Piszę o tym teraz, bo byłem pewien, że roślina nie przetrwa zimy, ale się odradza i nie wiem, czy cokolwiek jeszcze z niej będzie, czy też w tym roku czeka mnie powtórka z rozrywki. Jeśli potrzeba, mogę dosłać więcej zdjęć.

Pozdrawiam serdecznie,
Marek
Pochwalony 13:27, 07 cze 2021

Dołączył: 02 maj 2021
Posty: 6
Witam
Czy ktoś z Państwa wie może dlaczego szczyty moich papryk rozwijają się w taki niezbyt zdrowy sposób? Zarówno liście jak i wyrastające kwiatostany są takie "niedorobione", kwiatki zaraz żółkną i odpadają rzecz jasna. CO może być tego przyczyną?


Dragonka 07:42, 08 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Witam się i tu napisałam w wątku cisowym ale chyba lepiej byłoby tu zapytać o poradę..kilka stron wcześniej widziałam podobne zdjęcia cisów zainfekowanych czymś ale nikt nie odpowiedział, więc zapytam o swoje z nadzieją ,że podpowiecie... Moje cisy posadzone ok 3 tyg temu, rosły w doniczkach. Ziemia polna, niby przesiewana, wymieszana z korą i bardzo długo zleżałym obornikiem- w dołki dawałam po garści fosforu dla lepszego ukorzenienia ( po lekturze porad Mazana i Toszki .
Z daleka nie wygląda jakby im coś dolegało- przyrosty są jasnozielone, dość duże, za to w środku pojawiają się takie zżółknięte

:



a tu z bliska gałązka, którą odłamałam:




Bardzo proszę, pomóżcie- czy za mało wody, czy to szok po posadzeniu? Nie widzę miseczników ale się nie znam, więc może są ale ja ich nie widzę
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Fleszu 14:10, 17 cze 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Czy to jakaś choroba zaatakowała mojego młodego tulipanowca?
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Terfice 15:23, 24 cze 2021

Dołączył: 24 cze 2021
Posty: 1
Witam. Mam problem z jednym drzewkiem owocowym cały czas choruje, niestety nie pamietam jakie to dokladnie drzewo. Moje pytanie jest takie czy da sie cos z tym zrobic czy lepiej pozbyc sie drzewka zeby sie to nie roznioslo na inne? Pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies